Без проблеми Тотнъм спечели групата на Лудогорец

08:25 - 11 Декември 2020
1811

Тотнъм спечели с 2:0 домакинството си на Антверп от последния кръг в групите на Лига Европа. Така „шпорите“ си осигуриха първото място в групата, задминавайки белгийския тим. Воденият от Жозе Моуриньо отбор е с 13 точки, с 1 повече от Антверп, трети е ЛАСК Линц с 10, а последен остана българският представител Лудогорец без нито една спечелена точка.

В голмайстори за англичаните се превърнаха Карлос Винисиус и Джовани ло Селсо, като и двете попадения паднаха след почивката.

Съвсем логично от самото начало Тотнъм владееше повече топката и търсеше гола, но трудно създаваше опасности пред противниковата врата.

Десетина минута преди почивката вратарят на гостите Алиреза Бейранванд трябваше да спасява опасен удар на Джовани ло Селсо от далечна дистанция.

В 43-тата минута аржентинският полузащитник пусна към Винисиус, който се озова очи в очи с противниковия страж, но Бейранванд излезе напред, скъси ъгъла си умело и запази мрежата си.

Тотнъм започна втората част още по-настървен за гол и в 55-ата минута излезе напред в резултата. Гарет Бейл изпълни страхотно пряк свободен удар. Той насочи топката превъзходно. Вратарят Бейрамванд обаче със сетни усилия успя да избие в напречната греда. Последва добавка от Винисиус, който нямаше как да пропусне – 1:0.

В 71-вата минута „шпорите“ удвоиха преднината си и до голяма степен сложиха точка на спора. Гостите сбъркаха при изнасянето на топката. Сисоко комбинира с влезлия преди минути Хари Кейн. Английският нападател намери вдясно от себе си Ло Селсо, който прати топката в далечния ъгъл за 2:0.

В 90-ата минута Хари Кейн можеше да направи резултата класически, но ударът му премина встрани от вратата.