Без Везенков Сакраменто пак бие

Кралете записаха гостуваща победа срещу Мемфис

11:14 - 30 Януари 2024
1206

е'Арън Фокс отбеляза 23 точки, а Сакраменто Кингс победи Мемфис Гризлийс със 103:94 в мач от редовния сезон на НБА. „Кралете“ отново бяха без Спортист номер 1 на България за 2023 Александър Везенков, който лекува контузия.

Фокс бе най-резултатен за Сакраменто, а Кевин Хъртър отбеляза коша, с който Кингс поведоха окончателно късно в последната четвъртина. Домантас Сабонис пък направи впечатляващите 26 борби, които гарнира с 20 точки.

Сакраменто надигра Мемфис по почти всички ключови показатели, включително с 51.2 срещу 37.5 процента в стрелбата и 51-37 при борбите. За Гризлийс най-резултатен бе Джарън Джаксън с 22 точки, а Дейвид Роди спечели десет борби.

Кингс са втори в Тихоокеанската дивизия с баланс 27-18 и три мача зад Лос Анджелис Клипърс, който тази нощ отстъпи на Кливланд Кавалиърс със 108:118. Това сложи край на серията от пет поредни успеха за тима от ЛА.

Донован Мичъл отбеляза 28 точки и записа 12 асистенции за Кавс, а Джарет Алан завърши с 20 точки и 17 борби за 15-ия си пореден дабъл-дабъл. Айзък Окоро пък вкара всичките си 17 точки през първото полувреме за Кливланд, който спечели десет от последните си 11 мача. Кауай Ленърд бе най-резултатен за Клипърс с 30 точки.