Биковете пронизаха Реал три пъти

Шахтьор продължава да мечтае след хикс в Глазгоу

10:51 - 26 Октомври 2022
1670

РБ Лайпциг нанесе първа загуба на Реал (Мадрид) от началото на сезона. Футболистите на Марко Розе спечелиха с 3:2 в мач от група F на Шампионската лига.

Домакините стигнаха до ранен аванс от два гола още в 18-ата минута след попадения на Йошко Гвардиол и Кристофър Нкунку. Винисиус върна интригата в мача минута преди почивката.

След подновяването на играта Тимо Вернер даде нов аванс от два гола в 81-ата минута. В добавеното време Родриго вкара от дузпа последното попадение.

В другата среща от групата Селтик и Шахтьор (Донецк) завършиха наравно 1:1, което гарантира на украинците минимум участие в елиминациите на Лига Европа. В последният кръг Шахтьор се нуждае от успех над РБ Лайпциг, за да завърши на втората позиция.