Битката за Берлин - без победител

Вердер капитулира в Щутгарт след автогол

11:21 - 05 Април 2021
3500

Приятелското дерби на Берлин между Унион и Херта завърши без победител 1:1, което остави Унион на цели 4 точки от място даващо право на участие в Европейските клубни турнири. Херта пък от своя страна е само на 2 точки от застрашената зона за изпадане.

В 10-ата минута символичните домакини от Унион поведоха чрез Роберт Андрих. Топката се озова у него след няколко рикошета, той стреля, топката се удари в гредата и влезе в мрежата за 1:0.

След този гол „червените“ създадоха още две чисти голови положения. В 12-ата минута Юлиан Риарсон стреля, но нацели гредата. 60 секунди по-късно Петър Муса също стреля опасно, но топката премина над вратата.

В 20-ата минута футболистите на Херта стигнаха до първа по-интересна ситуация. Джордан Торунарига стреля с глава след ъглов удар, но уцели гредата.

Другата страна на дербито: Любов през Берлинската стена

Гостите все пак изравниха в 35-ата минута, когато Марвин Фридрих извърши нарушение в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Доди Люкебакио стреля в велия ъгъл и направи безпомощен вратаря на Унион.

След този гол обаче мачът се кротна от към голови положения. Футболистите на Унион владееха топката малко повече, но ситуациите липсваха и така двата тима си разделиха по една точка.

Автогол на Лудвиг Аугустинсон донесе победата на Щутгарт в домакинството на Вердер в мач от Бундеслигата. Попадението падна в 81-ата минута, когато шведският защитник отклони топката в собствената си мрежа при опит за я изчисти при центриране в наказателното поле. Само преди няколко дни футболистът вкара гол при успеха на Швеция над Косово с 3:0 в Световна квалификация.

Българинът Илия Груев-младши бе извън групата на Вердер поради контузия.

Още в 11-ата минута гостите можеха да отбележа попадение. Романо Шмид получи добро подаване, стреля от средна дистанция, но Грегор Кобел направи брилянтно спасяване.

Това се оказа и единственото по-интересно положение през първото полувреме на двубоя.

През втората част събитията на терена не се промениха особено. Чак в 58-ата минута домакините създадоха добър шанс. Матео Климович получи добър пас в наказателното поле и стреля, но Иржи Павленка демонстрира добри умения и спаси.

Така се стигне до 81-ата минута, когато дойде нелепата ситуация, от която се възползваха домакините. Соса центрира отляво и Лудвиг Аугустинсон отклони топката с глава, пращайки я зад собствения си вратар, което се оказа и единственото попадение в мача.