Блекбърн наказа Рексъм, среща Нюкасъл за Купата

11:02 - 30 Януари 2024
1228

Сами Смодич вкара два гола и Блекбърн Роувърс направи обрат за победа с 4:1 срещу Рексъм в мач от четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия. В следващия си двубой втородивизионния тим ще се изправи срещу елитния Нюкасъл Юнайтед.

Анди Канън даде преднина на гостите от Рексъм в 19-ата минута, но Блекбърн вкара два бързи гола. Смодич изравни в 32-та минута, а само две по-късно Сам Галахър заби второто попадение срещу четвъртодивизионния отбор от Уелс.

Смодич отбеляза втория си гол в добавеното време на първото полувреме, а норвежкият халф Сондре Тронстад оформи крайното 4:1 в 59-ата минута след рикошет.

"Започнахме много добре и можехме да водим с 2:0 след само пет минути игра, но вместо това допуснахме гол. Радващо е, че играчите ни запазиха спокойствие и вкараха три чудесни гола, след което доминирахме изцяло", заяви мениджърът на Блекбърн - Йон Дал Томасон.