Блестящ Бруно Фернандеш прати Португалия на 1/8-финалите

Уругвай остава без гол и с надежда за добър резултат срещу Гана

23:05 - 28 Ноември 2022
3671

Португалия победи Уругвай с 2:0 в мач от Група „H“ на Световното първенство и така стана третият отбор, който се класира за 1/8-финалите на Мондала в Катар, последвайки Франция и Бразилия.

„Мореплавателите“ събраха 6 точки и са на върха в групата, докато „урусите“ имат само точка в актива си на последното място.

"Мореплавателите" поведоха в резултата в 54-ата минута, когато Бруно Фернандеш центрира добре от лявото крило, а в наказателното поле Кристиано Роналдо сякаш докосна съвсем лека топката с глава, пращайки я в мрежата на "урусите".

Впоследствие се оказа, че Роналдо не е успял да докосне топката и голът бе записан на името на Бруно Фернандеш.

Плеймейкърът на Манчестър Юнайтед вкара втория си гол в мача в третата минута на продължението, когато реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хосе Хименес.