Блестящият Зак Лавин наниза 51 точки, но те не стигнаха на Чикаго

09:22 - 29 Октомври 2023
1664

Детройт Пистънс постигна победа със 118:102 срещу Чикаго Булс в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

В своята зала „Little Caesars Arena“ Пистънс взеха инициативата още в първата четвърт, като до полувремето изградиха аванс от 13 точки (57:44).

Биковете живнаха в третата част, когато свалиха наполовина изоставането си, но явно изхабиха ресурсите си, тъй като в последната част Детройт надигра своя гост и зарадва публиката си с престижна победа над историческия си съперник от Ветровития град.

Успехът на Детройт дойде на фона на зашеметяващото представяне на гарда на Булс Зак Лавин, който вкара изумителните 51 точки, към които добави 4 борби за 37 минути на паркета.

За победителите най-резултатен бе Кейд Кънингам, който се отчете с 25 точки, 4 борби и 10 асистенции за 40 игрови минути. Центърът Джейлън Дюрън също направи дабъл-дабъл (23 точки, 15 борби и 5 асистенции) за 33 минути в игра.