Борнемут продължва напред, Челси си припомни що е то победа

Арсенал с труден успех срещу Брентфорд

11:34 - 28 Септември 2023
1890

Елитният Борнемут се класира за осминафиналите на Карабао Къп, след като спечели с 2:0 като домакин на втородивизионния Стоук Сити в двубой от третия кръг на турнира.

“Черешките” показаха много по-голяма точност в своите удари в сравнение със съперника си и логично се поздравиха с крайния успех след два гола в рамките на няколко минути. В 51-вата Доминик Соланке се разписа след изстрел от воле, а три по-късно Джо Ротуел беше точен директно от пряк свободен удар.

Така в следващия кръг Борнемут ще посрещне у дома един от фаворитите за спечелването на трофея, а именно Ливърпул.

Челси надви Брайтън с 1:0 в двубой от 1/16-финалите на "Карабао Къп" и прекъсна серията си от негативни резултати. Единственото попадение реализира Николас Джаксън в 51-ата минута след пас на друго ново попълнение - Коул Палмър.

Арсенал успя да сломи съпротивата на Брентфорд и да го елиминира в сблъсъка между двата тима от 3-тия кръг на "Карабао Къп". "Артилеристите" спечелиха с минималното 1:0 в гостуването си на "Джитех Къмюнити Стейдиъм", а голът отбеляза Рийс Нелсън в 8-ата минута след груба грешка в отбраната на домакините.