Борусия Дортмунд би Гройтер Фюрт с голове в края

Байер Леверкузен пропиля аванс от две попадения срещу Хофе

11:38 - 16 Декември 2021
2192

Борусия Дортмунд разби с 3:0 Гройтер Фюрт в пореден мач от 16-ия кръг на немската Бундеслига. Вестфалци продължават да са на втората позиция в класирането, на 6 точки от първия Байерн Мюнхен и на също толкова от третия Байер Леверкузен.

Гостите пък са на последно място с едва 4 точки.

В 23-ата минута на срещата попадение на Торган Азар бе отменено, заради засада.

Десет минути по-късно, ВАР бе на страната на „жълто-черните“ и отсъди дузпа в тяхна полза. Зад топката застана Ерлинг Халанд, който бе безпогрешен.

Отново норвежкият голмайстор отбеляза за 2:0 десетина минути преди последния съдийски сигнал, възползвайки се от хубаво центриране на Юлиан Брандт от фаул.

Минута преди края на редовното време и резервата Дониел Мален се разписа, отново след пас на Брандт. Бившият играч на ПСВ овладя трудно, но с второто си докосване прати топката в мрежата.

Байер Леверкузен и Хофенхайм завършиха при равенство 2:2 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Домакините взеха аванс от две попадения чрез голове на Патрик Шик, но в края на двубоя гостите стигнаха до равенството след голове на Анжело Щилер и Мунас Дабур.

Байер Леверкузен се намира на третата позиция с актив от 28 точки, докато Хофенхайм е четвърти с една по-малко.