Ботев Пд вгорчи рождения ден на Ицо Янев, Бароан с хеттрик

Канарчетата спечелиха с 4:2 визитата си на Пирин

17:53 - 04 Май 2023
1847

Ботев (Пловдив) се наложи с 4:2 в гостуването си на Пирин (Благоевград) в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига.

Двата тима изиграха изключително интересен и атрактивен двубой, който можеше да завърши както в полза на единия, така и в полза на другия отбор.

Над всички обаче бе Антоан Бароан, който вкара хеттрик (27’, 32’ и 74’). Именно французинът вкара първите два гола в срещата, но след това автогол на Виктор Генев (44’) и хубаво попадение на Чебраилс Макрецкис (45’) изравниха резултата.

В първите минути на втората част Дюлгеров си вкара автогол (64’), а след това нов гол на Бароан (74’) реши всичко в срещата.

Пирин също имаше своите възможности, но не успя да зарадва наставника си Христо Янев, който днес празнува рожден ден.