Брайтън спря серията на Сити

11:59 - 25 Май 2023
1667

Брайтън и Манчестър Сити завършиха 1:1 в отложен мач от английската Висша лига. Това бе исторически мач за домакините, които благодарение на точката си осигуриха място в Лига Европа през следващия сезон.

Тимът ще завърши на шесто място в класирането, което ме дава право на участие в европейските клубни турнири за първи път в историята си. Брайтън не може да настигне Ливърпул и не може да бъде застигнат от Астън Вила в последния кръг.

Брайтън сложи край на серията на "гражданите", които отново станаха шампиони на Англия, от 12 поредни победи.

Отборът на Манчестър Сити ще се опита да изравни требъла на Манчестър Юнайтед от 1999 година, като на 3 юни ще играе финал за Купата на Англия именно срещу Юнайтед, а седмица по-късно ще се изправи срещу Интер за титлата в Шампионската лига.

Манчестър Сити откри резултата чрез Фил Фоудън в 25-ата минута, който получи асистенция от Ерлинг Холанд. Норвежецът успя също да вкара десетина минути преди края на срещата, но попадението му бе отменено заради дърпане на фланелката на съперник.

19-годишният Хулио Енсисо изравни за Брайтън в 38-ата минута.