Брайтън удари Рома, но отпадна

Римските вълци биха с 4:0 в първата среща

08:48 - 15 Март 2024
1239

Брайтън постигна успех с 1:0 срещу Рома в реванша между двата отбора в осминафиналите на Лига Европа. Римските "вълци" обаче продължават напред в турнира, след като спечелиха убедително първия мач с 4:0.

Единственото попадение във втората среща бе дело на Дани Уелбек в края на първото полувреме.

В 16-ата минута Сердар Азмун се озова на добра позиция, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Осем минути след това попадение на Азмун бе отменено поради засада.

В 37-ата минута Дани Уелбек стреля от границата на пеналтерията и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

15 минути след старта на втората част Первис Еступиниан подаде към Симон Адингра. Той отправи удар с глава, който обаче бе неточен.

Секунди след това Леонардо Спинацола нацели десния страничен стълб с мощно изпълнение.

В 71-ата минута Жан Пол Ван Хеке засече центриране от корнер, но ударът му премина над напречната греда.

11 минути по-късно "чайките" имаха още една ситуация, която бе пропусната от Ансу Фати.

В добавеното време на срещата отново Фати бе намерен в наказателното поле. Този път Миле Свилар показа отличен рефлекс, за да предотврати второ попадение за Брайтън.