Братът на Гарначо: Аморим го хвърли под автобуса

Спорт
13:56 - 22 Май 2025
1465
Братът на Гарначо: Аморим го хвърли под автобуса

Напрежението в Манчестър Юнайтед достигна нови върхове след загубата с 0:1 от Тотнъм във финала на Лига Европа.

Една от пресечните точки на напрежението е между мениджъра Рубен Аморим и крилото Алехандро Гарначо.

Аржентинецът бе оставен на резервната скамейка за мача в Билбао и влезе в игра в края, заменяйки Мейсън Маунт. Това разочарова хората около Гарначо и брат му излезе с гневен пост срещу решението на Аморим.

„Той го хвърли под автобуса. Работи като професионалист, помага във всеки мач, отбеляза два гола в последните два финала, само за да е на терена 19 минути и да бъда хвърлен под автобуса. Уау!“, написа братът на Гарначо – Роберто.

Самият футболист също беше разстроен след загубата и малкото игрово време, което получи: „Очевидно е трудно за всички след този сезон, който беше ужасен, както сега, така и след загубата ни в Къмюнити Шийлд. Не победихме никого. До финала играх във всеки кръг, помагах на отбора. Днес, играейки 20 минути... Не знам“.

„Играта има влияние, но самият сезон и ситуацията в клуба... Ще се опитам да се насладя на лятото и да видя какво ще се случи по-нататък“, допълни Гарначо.

Рубен Аморим отговори на недоволството, че е оставил аржентинеца резерва: „Лесно е да се каже сега. Кой пропусна чист шанс през първото полувреме на полуфинала? Гарначо. Такъв е футболът“.