Браво, Боряна! Нашето момиче играе блестящо

16:22 - 09 Август 2024 (обновена)
1844

Финалът на индивидуалния многобой в художествената гимнастика на Олимпийските игри в Париж 2024 започна. Участие в него взима и българката Боряна Калейн, която завърши трета в квалификацията вчера.

Боряна е със седми стартов номер, а първото съчетание е на обръч. След това ще последват композициите на топка, бухалки и лента.

В първото си съчетание Калейн не допусна видими грешки и си заслужи оценка от 35.450 точки. След обжалване от страна на нашия щаб обаче оценката ѝ беше повишена с 0.400, за да достигне 35.850.

Промяната дойде от увеличаване на оценката за трудност на изпълнението с тяло от страна на българската гимнастичка.

Оценката на Боряна ѝ осигури второто място в класирането след съчетанията на обръч. Пред нея се класира единствено действащата световна шампионка Даря Варфоломеев (Германия), която получи 36.300. Победителката от квалификацията София Рафаели (Италия) се нареди на четвъртата позиция с 35.250, колкото получи и третата Ванг Зилу (Китай).