Браво, момичета! Ансамбълът ни е на финал!

Голямата битка ще е утре от 15:00 часа

13:24 - 09 Август 2024
2006

Ансамбълът на България по художествена гимнастика стартира отлично участието си на Олимпийските игри в Париж.

Тимът ни се класира убедително за финала, който ще се проведе утре, 10 август, от 15:00 часа.

Момичетата изиграха много чисто и двете си композиции. Състезанието продължава, но българките със сигурност влизат в топ 8.

По този начин Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изпълниха първата си задача.

Според правилата на надпреварата първите 8 ансамбъла се класират за финала утре (10 август). Общо 14 тима спечелиха квоти за големия спортен форум. На олимпийските игри се раздава само един комплект медали при ансамблите – за многобой.

По-късно днес от 15:30 часа Боряна Калейн излиза във финала в индивидуалното. 10 гимнастички ще се борят за медалите. Стилияна Николова остана на 11-о място на Игрите в Париж.