Бразилия извъртя хикс със САЩ преди Копа Америка

12:32 - 13 Юни 2024
1096

Бразилия не успя да спечели последната си контрола преди старта на Копа Америка, след като завърши наравно 1:1 със САЩ. Родриго даде преднина на "селесао", но Кристиан Пулишич донесе престижното равенство на "янките".

Още в 5-ата минута се стигна до опасност пред една от двете врати. Юнус Муса стреля от далечно разстояние, но изстрелът му срещна напречната греда.

12 минути след това Бразилия отговори. Винисиус направи хубав индивидуален пробив, който завърши с удар. Мат Търнър обаче внимаваше. Броени секунди след това "Селесао" откри резултата след прецизно изпълнение на Родриго, който преодоля вратаря на САЩ с изстрел в левия ъгъл. Той получи страхотен пас от Рафиня.

В 20-ата минута Тимъти Уеа стреля от дистанция. Алисон обаче внимаваше и спаси.

Шест минути по-късно САЩ изравни след хитро изпълнен пряк свободен удар от страна на Пулишич. Играчът на Милан изненада Алисон с техничен удар по земя в десния ъгъл.

В 67-ата минута Ендрик отправи изстрел към долния десен ъгъл, но Търнър се намеси.

Минута след това "янките" трябваше да отбележат втори гол. Пулишич бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле. Алисон обаче блесна със страхотно спасяване, за да запази паритета.

До края на двубоя се откриха възможности преди Родриго и Винисиус, но играчите на Реал Мадрид не се възползваха от тях.

Бразилия започва участието си на Копа Америка с мач срещу Коста Рика на 25-ти юни, докато ден по-рано САЩ ще се изправи срещу Боливия.