Бразилия съсече Мексико

10:32 - 09 Юни 2024
1286

Бразилия стигна до победа с 3:2 в проверка срещу тима на Мексико. Андреас Перейра изведе напред „селесао“ в 5-ата минута, а в 54-ата минута Габриел Мартинели удвои.

Мексико на свой ред отговори с две попадения. Първо в 73-ата минута Хулиан Киньонес намали изоставането на “ацтеките”, а след него Гийермо Мартинес Аяла изравни във втората минута от добавеното време.

В заключителните секунди настъпи драматична развръзка, тъй като в шестата минута на продължението новото попълнение на Реал Мадрид Ендрик се разписа и донесе победата за Бразилия. Младият талант влезе от резервната скамейка и отново впечатли с представянето си.

В друг приятелски мач Колумбия се наложи с 5:1 над САЩ. Йон Ариас даде аванс на колумбийците в 6-ата минута, а в 19-ата Рафаел Сантос Боре удвои. В 58-ата минута Тимъти Уеа върна един гол за американците. Колумбийците изнесоха лекция на своя противник до края на проверката и стигнаха до нови три попадения. Разписаха се Рихард Риос, Хорхе Караскал и Луис Синистера.