"Внимавай, внимавай... Пи**у родината!", крещеше световният №2 към отбора си

Париж 2024
16:21 - 31 Юли 2024
3058

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович продължава към 1/4-финалите на олимпийския турнир в Париж, след като победи без особено напрежение в последователни сетове германеца Доминик Кьопфер за час и половина игра - 7:5, 6:3.

Двамата тенисисти си размениха по един пробив в средата на първия сет. Първо Джокович взе подаването на германеца, който обаче веднага върна пробива в 12-ия гейм сърбинът успя отново да спечели сервис гейма на съперника си, за да спечели първата част със 7:5.

При резултат 3:2 за Новак в първата част се чуха мощни псувни. "Внимавай, внимавай... Пи**у родината!", крещеше световният №2 към отбора си, клатейки глава, явно недоволен от някаква грешка на най-близките си хора.

Все пак той се събра и започна ударно втората част, като поведе с 3:0. Кьопфер успя да спечели следващите си подавания, но ранния пробив бе достатъчен на сърбина, за да спечели и втория сет, а с него и мача.

На 1/4-финалите той ще се изправи срещу Стефанос Циципас.