Чехкиня изхвърли номер 2 в Мелбърн

17:21 - 19 Януари 2023
1768

Втората поставена в схемата Онс Жабьор (Тунис) отпада във втория крът на Откритото първенство на Австралия по тенис при жените.

Жабьор, която достигна до финала в последните два турнира от Големия шлем, отстъпи пред чехкинята Маркета Вондроушова с 1:6, 7:5, 1:6 в мач, продължил час и 43 минути и завършил след полунощ местно време.

В третия кръг в Мелбърн 23-годишната левичарка Вондроушова ще се изправи срещу 17-годишната си сънародничка Линда Фрухвиртова.

Тунизийката допусна два пробива и спечели само гейм в първия сет. Във втората част Онс Жабьор поведе с 4:1 и 5:3, допусна изравняване за 5:5, но успя за спечели със 7:5. Заемащата 86-о място в световната ранглиста бивша финалистка от "Ролан Гарос" Вондроушова бе категорична в третия сет след като започна с пет поредни гейма, загуби само един и при втория си мачбол стигна до успеха.

Олимпийската шампионка Белинда Бенчич (Швейцария), 12-а в схемата на Откритото първенство на Австралия, не допусна изненада и се класира за третия кръг след победи със 7:6(3), 6:3 американката Клеър Лу за час и 51 минути игра. Следващата й противничка е Камила Джорджи от Италия.

Бенчич изостана с 2:5 в първия сет, но спечели четири от следващите пет гейма, за да стигне до тайбрек.

Швейцарката стартира участието си в Мелбърн след триумф на турнира в Аделаида, а в първия кръг отстрани българката Виктория Томова.