Челси попиля Арсенал за едно полувреме в мач за историята (ГАЛЕРИЯ)

Сините спечелиха турнира Лига Европа след успех с 4:1 на финала в Баку, артилеристите отново аут от Шампионската лига

07:41 - 30 Май 2019
5907

Челси спечели турнира Лига Европа. В изцяло английски финал и в мач за историята, тимът на Маурицио Сари надигра категорично Арсенал с 4:1 на полупразния и почти без атмосфера стадион в Баку.

Сините от "Стамфорд Бридж" се справиха със своите противници само за едно полувреме - през второто.

Голеадата в азербайджанската столица даде бившият футболист на Арсенал Оливие Жиру, който откри резултата 49-та минута с глава, а Педро Родригес удвои след час игра.

Еден Азар, който си тръгва от Челси и отива в Реал Мадрид, отлезяла другите две попадения за сините - в 65-та минута от дузпа и в 72-та.

Почетният гол за топчиите беше дело на Алекс Айоби, който прониза Кепа в 69-та минута с мощен и красив шут.

Така Челси спечели трофея в Лига Европа за втори път в своята история след триумфа през 2012/13 година. Още по-неприятно за Арсенал бе, че тимът отново не успя да си осигури място в Шампионската лига за трети пореден сезон.

Това беше и тъжно сбогуване за вратаря им Петер Чех, който преди това дълги години пази на вратата на Челси и слага край на кариерата си.