Челси шамароса Барса в дебюта на Гризман

Англичаните спечелиха контролата, играна в Япония, Меси не взе участие

16:04 - 23 Юли 2019
1585

Без най-големия си коз - Лео Меси, Барселона загуби контролата си срещу Челси с 1:2. Двубоят се игра пред 50 000 зрители на стадион "Сайтама" в японския град Мидори-ку.

Головете за сините от Лондон отбелязаха Тами Ейбрахам (34) и Рос Баркли (81), като новият мениджър на тима Франк Лампард не може да не бъде доволен от представянето на неговите момчета.

В 90-ата минута Иван Ракитич реализира красиво почетно попадение за каталунците, за които дебют направи 120-милионната покупка Антоан Гризман.

Това беше четвърта проверка за Челси и едва първа за Барселона. В събота каталунците играят срещу Висел Кобе, а в неделя сините се изправят срещу Рединг.

БАРСЕЛОНА - ЧЕЛСИ 1:2

0:1 Ейбрахам (34)

0:2 Баркли (81)

1:2 Ракитич (90)

Барселона (първо полувреме): Тер Стеген; Сержи Роберто, Пике, Юмтити, Алба; Ориол Бускетс, Серхио Бускетс, Рики Пуч; Дембеле, Гризман, Коядо

Барселона (второ полувреме): Нето; Семедо, Тодибо, Лангле, Хайме; Де Йонг, Ракитич, Аленя; Малком, Карлес Перес, Рафиня

Челси (първо полувреме): Кепа; Аспиликуета, Кристенсен, Давид Луис, Емерсон; Жоржиньо, Ковачич; Педро, Маунт, Пулишич; Абрахам

Челси (в различни минути през второто полувреме се появяват): Томори, Зума, Микел Алонсо, Баркли, Жиру, Кенеди, Бакайоко, Батшуай, Дринкуотър, Дзапакоста