Червените дяволи отидоха в пъкъла

Хърватия би шута на белгийците, Мароко е първи в групата

19:09 - 01 Декември 2022
4257

Хърватия и Белгия не успяха да се победят (0:0) в последен мач за двата тима от група F, а този резултат означава, че белгийците на практика са аут от Мондиал 2022.

Равенството обаче можеше да не се осъществи в Катар, след като влезлият като резерва през втората част – Ромелу Лукаку, направи четири грандиозни пропуска пред хърватската врата, а в един от случаите нацели и гредата на Доминик Ливакович.

Мароко победи с 2:1 Канада в последен мач от група F на Мондиал 2022 и по този начин си осигури класиране на осминафиналите.

Лъвовете на Атлас дори завършват първи в групата си със 7 точки след нулевото равенство между Хърватия и Белгия. Подгласник на африканците в тази група е световният вицешампион с 5 пункта.

Хаким Зиеш и Юсеф Ен-Несири отбелязаха головете за селекцията на Уалид Реграги в първите 23 минути, а Найеф Агер намали резултата пет преди почивката, вкарвайки топката в собствената си врата.

За мароканците предстои осминафинал с втория в група Е, а "кленовите листа" се прибират вкъщи.