Червения динамит избухна четири пъти срещу Русия, три от три за Белгия

23:53 - 21 Юни 2021
4915

Дания разби с 4:1 Русия в решаващ двубой от група “В” на Евро 2020. Червения динамит се класира за осминафиналите, а Сборная трябва да се прибере у дома.

Микел Дамсгорд откри в 38-ата след страхотен удар, а Юсуф Поулсен удвои в 59-ата минута след кошмарна грешка на руснаците.

Артьом Дзюба върна един гол от дузпа и намали резултата в 70-ата минута. Андреас Кристенсен отбеляза нов чудесен гол за Дания в 79-ата, а Йоаким Мееле реализира и четвърти в 82-ата минута.

Белгия записа трета поредна победа в група “В” на Евро 2020, след като се наложи с 2:0 над Финландия в сблъсъка помежду им от третия кръг.

По този начин “Червените дяволи” си гарантираха по безапелационен начин първото място в групата, като в същото време поставиха съперника си в много неизгодна позиция.

Успехът за белгийците дойде след автогол на вратаря Лукаш Храдецки в 74-ата минута и попадение на Ромелу Лукаку в 81-ата минута.