Четвъртият в историята: Краля с над 10 500 точки

Топ
12:34 - 20 Ноември 2023
2235

Голямата звезда на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс стана четвъртият баскетболист в историята на НБА, който вече има повече от 10 500 точки.

Той постигна това, след като записа рекордните за сезона 37 точки за драматичния успех на "Езерняците" срещу Хюстън Рокетс със 105:104. Резултатът бе 104:104 четири секунди преди края, но Джеймс успя да вкара свободен удар и да донесе успеха на тима си. Дилън Бруукс завърши с 24 точки за Хюстън, а Алперен Сангун добави 23.

Кевин Дюрант от Финикс изигра своя 12-и пореден мач, в който отбеляза 25 или повече точки. Това е най-голямата серия в историята на отбора от Аризона. Дюрант вкара 39 точки за успеха на "Слънцата" със 140:137 над Юта Джаз след две продължения. "Опитах се да остана във форма по време на почивните дни, да следвам плана за мача и да играя спокойно и освободено", каза 35-годишното крило след победата. Девин Букър добави 26 точки и 8 аситенции. Лаури Марканен направи огромен мач за "Джазмените" със 38 точки и 17 борби.

Отборът на Бостън Селтикс, който е първи в Източната конференция, се измъкна в край при успеха над Мемфис Гризлис със 102:100. В мача имаше 18 смени на водачеството на двата отбора, като Кристапс Поржингис отбеляза 26 точки, сред които и мощна забивка в последната минута на мача, която донесе успеха. След това Поржингис блокира и шута на Зиайър Уилямс, с което спаси тима си. Дезмънд Бейн отбеляза 30 точки в мача за Мемфис, като добави и 8 асистенции.