Чудо! Ерлинг Холанд не вкара

Сити завърши 0:0 с Дортмунд и изритаха Севиля от Шампионската лига

11:10 - 26 Октомври 2022
2099

Манчестър Сити завърши 0:0 при визитата си на Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига и си гарантира първото място в група "G".

Германците също продължават на осминафиналите в турнира за сметка на Севиля.  В началото на второто полувреме Рияд Марез пропусна дузпа за състава, воден от Пеп Гуардиола.

Севиля победи с класическото 3:0 гостуващия Копенхаген в мач от група G на Шампионската лига.

С триумфа андалусийци си подсигуриха място в евротурнирите напролет.

Юсеф ен Несири откри резултата в 61-ата минута, а в 88-ата Иско удвои. Крайният резултат оформи Гонсало Монтиел в добавеното време.

Двата тима си размениха по една добра опция през първото полувреме. В 23-ата минута Марко Дмитрович отрази рисков удар на Хакон Харалдсон. Малко преди края на първата част Сусо се озова на стрелкова позиция, само че Камил Грабара внимаваше и избави.

Севиля стигна до гол в 61-ата минута. Тогава Папу Гомес със ужасно центриране откри оставения непокрит Юсеф ен Несири, а мароканецът с глава вкара за 1:0. В 82-ата минута удар с глава на Кевин Дикс срещна гредата.

Малко по-късно Иско реши всичко в мача. Халфът получи отляво на пеналта и с брилянтен удар в далечния ъгъл осъществя за 2:0.

Домакините стигнаха до трети гол в продължението на мача. Гонсало Монтиел откри Ерик Ламела, който насочи удар от границата на наказателното поле. Грабара съумя да избие, само че Монтиел беше най-съобразителен и прати топката в опразнената врата.

Секунди по-късно Давит Хочолава беше изпъден с пряк червен картон, откакто извърши извънредно жестоко нарушаване против Иско. Главният рефер в началото помилва грузинеца, само че по-късно изгледа обстановката на ВАР и му извади червен картон.