Чудо! Славия с обрат срещу Оренбург

17:09 - 31 Януари 2023
2298

Славия победи след обрат с 2:1 Оренбург в последния си приятелски мач по време на лагера в Турция.

Руският елитен отбор поведе в резултата след точно изпълнение на дузпа от Николай Титков в 15-ата минута.

Пет минути по-късно крилото Тони Тасев отне топката от вратаря Евгени Гошев и изравни резултата.

В 24-ата минута Кристиан Добрев проби по десния фланг, влезе в наказателното поле и със силен удар реализира втория гол във вратата на Оренбург.

След почивката Славия се бранеше умело и в края на двубоя младият Чунг Нгуен-до от чиста позиция пропусна да се разпише в мрежата на руския отбор.

Воденият от треньора Златомир Загорчич състав завърши с 2 победи, 1 равенство и 2 поражения в контролните си срещи в Анталия.

След края на двубоя "белите" ще отпътуват с чартърен полет за Пловдив, а до края на паузата в шампионата ще се подготвят в София.

Стартов състав на Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Велко Йеленкович, Людовик Соарес, Кемело Нгуена, Чунг Нгуен-до, Галин Иванов, Тони Тасев, Кристиан Добрев, Владимир Николов.