Уест Хем записа внушителен успех с 4:0

12:12 - 28 Септември 2020
3817

Уест Хем разгроми Уулвърхемптън с 4:0 в мач от третия кръг на Висшата лига.

Домакините поведоха в 17-тата минута, когато Джардън Боуен остана непокрит, намери свободно пространство пред себе си и реши да стреля, за да вкара топката в левия ъгъл на вратаря за 1:0. До края на полувремето "чуковете" регистрираха по-добра игра и повече опасни възможности пред противниковата врата.

В 57-мата минута Пабло Форналс отправи силен шут, който се отби от гредата. Отскочилата топка попадна в краката на Боуен, който от близко разстояние се разписа за втори път в срещата. Следващият гол падна 9 минути по-късно, когато Аарън Кресуел центрира от ъглов удар, за да може да прати топката на главата на Томаш Соучек, който отбеляза за 3:0. Заключителното попадение дойде в добавеното време на мача, когато Себасиан Алер обстреля с глава Руи Патрисио.

След този кръг, Уест Хем заема 12-тата позиция в класирането, а Уувърхемптън е 15-ти.