Циципас се препъна срещу квалификант още на старта на US Open

Галан ще срещне Джордан Томпсън от Австралия в следващия кръг

11:21 - 30 Август 2022
2228

Четвъртият поставен Стефанос Циципас отпадна още в първия кръг на Откритото първенство на САЩ, след като загуби от колумбийския квалификант Даниел Галан с 0:6, 1:6, 6:3, 5:7.

Гръцкият тенисист бе далеч от най-добрата си игра и успя да спечели само един гейм в първите два сета. Циципас успя да се върне в мач с 6:3 в третата част, но №94 в света Галан надделя в оспорван четвърти сет, за да стигне до крайния успех след 2 часа и 48 минути игра.

Циципас допусна цели седем пробива, като завърши мача с 28 печеливши удара и 57 непредизвикани грешки. От своя страна Галан бе с положителен баланс - 41 уинъра срещу 36 грешки.

По този начин Циципас отпада в първия кръг на US Open за втори път в кариерата си. Галан ще срещне Джордан Томпсън от Австралия в следващия кръг.