„Червените” биха аутсайдера Витоша (Бистрица), омразният Стойчо Стоилов цъфна на стадиона

Актуални новини
21:47 - 05 Октомври 2019
3957

ЦСКА разгроми с 4:0 аутсайдера в първенството Витоша (Бистрица) в първия си мач без прясно освободения треньор Люпко Петрович. Онзи ден сърбинът си тръгна от Борисовата градина, след като феновете масово поискаха оставката му. За временен треньор на ЦСКА е назначен Добри Митов, който само преди месец и половина фиктивно бе уволнен от Гриша Ганчев.

Рекордно малко публика видя на живо най-резултатната победа през този сезон на ЦСКА, постигната без треньорския гений на Петрович. На стадион „Българска армия” присъстваха около 1000 привърженици, а в официалната ложа се появи и омразния на всички в Борисовата градина Стойчо Стоилов. Засега Стоилов остава на работа като главен мениджър на ЦСКА, тъй като босът Гриша Ганчев трудно би се разделил с най-голямото си протеже.

ЦСКА постигна най-резултатната си победа в Първа лига, дошла без треньорския гений на Люпко Петрович

Иначе „армеййците” лесно стигнаха до победата, след като още в 4-а минута Тони Уот откри резултата, а в 19-та испанецът Албентоса направи 2:0 за ЦСКА. До почивката резултата стана класически, след като Кристиян Малинов се разписа в 39-а минута. След третия гол ЦСКА рязко смъкна оборотите, така бе и през второто полувреме. Четвъртия гол за „червените” отбеляза бразилския голаджия Евандро.

След категоричната победа ЦСКА изостава на 5 т. от лидера Лудогорец и на 4 от Левски, преди първия и втория в класирането да се изправят утре един срещу друг.