ЦСКА без проблеми във Враца, вкара четири на Ботев

Червените се изкачиха до четвърта позиция с 13 точки

20:30 - 19 Септември 2021
1908

ЦСКА постигна важна победа в гостуването си на Ботев Враца с резултат 4:2 в двубой от осмия кръг на родната efbet Лига.

Тон за головата фиеста даде Дориан Бабунски, който откри резултата в седмата, но Георги Йомов изравни в 16-ата минута. Брадли Мазику донесе пълния обрат в 39-ата минута, а Йоан Баи покачи аванса на "червените" в 51-ата минута.

Резервата Мирослав Маринов върна интригата с попадение в 73-ата минута, но отново Йомов, с втория си гол в мача, оформи и крайния резултат в 81-ата минута.

С този успех ЦСКА се изкачи до четвъртата позиция сактив от 13 точки, но имат и три мача по-малко. Ботев, от своя страна, е седми с 9 пункта.

За "червените" предстои гостуване на Хебър за Купата на България през седмицата, а идния уикенд имат дерби с Левски.

Врачани пък гостуват на Локомотив Горна Оряховица за Купата, а след това пътуват и до Разград за сблъсък с шампиона Лудогорец.