ЦСКА: Безидеен, комичен, трагичен!

Армейците с нова срамна загуба, този път срещу 10 от Лудогорец

23:00 - 13 Август 2023
8450

Лудогорец постигна категорична победа с 3:0 над ЦСКА в дербито от петия кръг на efbet Лига.

В следващия кръг момчетата на Ивайло Петев гостуват на Черно море, но преди това им предстои реванш с Астана след загуба с 1:2 в Казахстан. За ЦСКА следва гостуване на Ботев Враца.

С успеха Лудогорец събра девет точки на третата позиция, а ЦСКА остава десети с пет.

В осмата минута натискът на Лудогорец даде резултат. Кирил Десподов центрира от свободен удар, а Руан Секо с глава матира Бусато за 1:0.

В 33-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Кирил Десподов центрира от свободен удар, Аслак Фон Витри отправи удар от дистанция, топката рикошира в Сейни Санянг и влезе във вратата на Густаво Бусато за 2:0.

В 42-ата минута Матиас Фаетон пробва изстрел от голяма дистанция, но Слуга с лекота улови. Минута преди края Десподов излезе очи в очи с Бусато, но стреля право в стража на ЦСКА.

В началото на втората част Кирил Десподов се впусна в атака, но се оказа, че е в нередовна позиция.

В 50-ата минута от Лудогорец имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Иван Турицов след центриране на Аслак Фон Витри към Руан Секо, който бе спрян именно от Турицов.

Никола Попов лично отиде да преразгледа ситуацията и отсъди 11-метров наказателен удар. Преди изпълнението на дузпата се получи напрежение между играчи на двата тима. Зад топката застана Кирил Десподов, който наказа бившия си тим - 3:0.

В следващите минути Лудогорец продължи да владее топката, а ЦСКА не успяваше да създаде опасност за Слуга.

В 72-ата минута Никола Попов отново лично преразгледа с ВАР ситуация на терена, като този път тя бе за директен червен картон на Ноа Сонко Сундберг, който напусна терена преждевременно заради умишлен удар с лакът срещу Дюкенс Назон.

В третата минута на добавеното време Лудогорец беше близо до четвърти гол, но изстрелът на Иван Йорданов се спря в гредата и не влезе в мрежата на Бусато.

Стартови състави:

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонзалвеш (80 - 30.Педро Нареси ), 11. Кирил Десподов (К) (74 - 32. Игор Пластун), 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон (46 - 44. Марсел Хайстер), 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 37. Бърнард Текпетей (66 - 90. Спас Делев), 82. Иван Йорданов, 99. Руан Секо (80 - 22. Франко Русо)

Резерви: 69. Пламен Пепеляшев, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев

Старши треньор: Ивайло Петев

ЦСКА: 1. Густаво  Бусато, 6. Християн Петров, 4. Мено Кох (К) (46 - 8. Станислав Шопо), 13. Браян Кордоба, 7. Джонатан Линдсет, 15. Тибо Вион (46 - 19. Иван Турицов), 3. Сейни Санянг, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон (72 - 27.Лазар Туфегджич ), 10. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон (72 - 29. Майкъл Естрада )

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 20. Асен Дончев, 16. Георги Чорбаджийски, 8. Станислав Шопов, 27. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 29. Майкъл Естрада

Старши треньор: Нестор Ел Маестро