ЦСКА чака рекордно постъпление за издънката Фаетон
Милион евро се очакват в "червената" каса
ЦСКА очаква солиден приход за едно от големите си трансферни разочарования в последните години – Матиас Фаетон.
Националът на Гваделупа, който в момента играе като преотстъпен за Цюрих, се представя на високо ниво в швейцарското първенство и от клуба планират да активират откупната му клауза през лятото. Тя, комбинирана със сумата за наема и евентуалните бонуси, залегнали в договора между ЦСКА и Цюрих, възлиза на около 1 милион евро.
Иначе неговият контракт с “армейците” е до юни 2027 г.
“Червените” привлякоха Фаетон през лятото на 2023 г. за 1.6 млн. евро от втородивизионния френски Гренобъл. Той бе и актуален голмайстор на бившия тим на Христо Янев.
За два сезона в българския шампионат обаче 25-годишното крило така и не успя да намери нужното постоянство в играта си, макар че загатваше за големи качества.
Сериозен проблем бе и ниското му ниво на тактическа дисциплина, което е отчитано от всички треньори, работили с него.
Фаетон настояваше да напусне ЦСКА още от миналата есен, а през зимата бе пред трансфер в Турция, но заради контузия сделката пропадна.
Така той записа общо 68 мача във всички турнири с червената фланелка, в които жълтите картони са повече от головете му (15 срещу 10) – достатъчен атестат за ефективността на офанзивния футболист.
