ЦСКА и Левски с рутинни победи в контроли

Армейците надделяха над Спортист Своге, а сините разбиха Етър

22:57 - 05 Юли 2022
3108

ЦСКА победи Спортист Своге с 2:0 в последната си контрола преди старта на efbet Лига. Въпреки успеха, дошъл след голове на Марк-Емилио Папазов и Маурисио Гарсес, момчетата на Саша Илич далеч не убедиха, че са готови за началото на шампионата.

Темпото на игра бе изключително ниско по време на целия двубой, а в конкретни моменти втородивизионният тим дори бе по-добрият на терена.

"Червените" допуснаха твърде много брак в играта си и само късметът опази мрежата им суха след редица индивидуални грешки.

Така момчетата на Саша Илич завършиха предсезонната си подготовка с триумф, но отново демонстрираха, че предстои доста работа по подобряване на качеството в състава.

Левски загря за старта на новия сезон в efbet Лига с разгромна победа с 5:0 над втородивизионния Етър Велико Търново.

В генералната си репетиция преди началото на кампанията „сините“ демонстрираха чудесна игра, особено през второто полувреме, когато паднаха и петте попадения.

Уелтън откри резултата в 58-ата, а Роналдо удвои в 64-ата минута. Отново Роналдо се разписа в 71-ата, преди Билал Бари да реализира още два гола в 82-ата и 93-ата минута.

Така столичани записаха общо четири победи в контролите си - над Пирин Благоевград (2:1), над северномакедонския вицешампион Академия Пандев (3:1), и Локомотив София (2:1), както и днес срещу Етър. Те записаха и едно равенство от 1:1 срещу Септември София.

Левски стартира новия сезон в efbet Лига с гостуване на ЦСКА 1948 тази събота (09.07), докато Етър пътува на северозапад за сблъсък с Монтана в първия кръг от Втора лига.