ЦСКА излъга Осиек с бразилски шедьовър

Евандро донесе победата 1:0 на червените с тупалка от 25 метра, феновете вдигнаха играчите от "мъртвите"

Топ
22:33 - 25 Юли 2019
4548

ЦСКА надви хърватския Осиек с 1:0 и направи сериозна крачка към класиране в третия квалификационен кръг на Лига Европа. В напечен мач, без особено впечатляващи моменти, армейците излъгаха съперника с голов шедьовър на бразилиеца Евандро, който с мощна тупалка от около 25 метра едва не скъса мрежата на гостите. Двубоят се игра пред екзалтирана публика на стадион "Българска армия", като феновете не спряха да подкрепят гръмогласно любимия си клуб от първата до последната минута. Това сякаш вдигна от мъртвите сринатия ЦСКА, който изпитва огромни сътресения след слабия старт в шампионата.

През целия двубой двата отбора играха доста предпазливо, единствено дебнейки за грешка на противника. Новоназначеният треньор на червените Люпко Петрович, врял и кипял във футбола и отлично запознат с играта на хърватите, промени схемата на игра. ЦСКА излезе в постройка 3-5-2, с идеята да държи контрола в средата на терена. Именно там се получи много здрава битка, което лиши публиката от интересни моменти пред двете врати.

Люпко смени тактиката на ЦСКА и излъга съперника                                               Снимки: Lap.bg

Хърватите бяха с една идея по-активни в предни позиции, но почти не затрудниха червената отбрана и вратаря Черниаускас. Армейците опитаха да преодолеят защитата на Осиек с дълги извеждащи подавания към Евандро и Соу, но нападателният тандем така и не успя да излезе на голова ситуация.

След почивката ЦСКА изригна от нищото и поведе в резултата с истински бразилски шедьовър. В 52-ата минута рикоширала топка попадна на крака на Евандро, който простреля хърватската врата с бомбен удар зад дъгата за 1:0. Брилятното попадение на "кариоката" разтърси Борисовата градина, а запалянковците запяха мощно, карайки стадион "Българска армия" да се тресе.

Голът насъска Осиек и гостите се напънаха повече в атака. На два пъти хърватите се разминаха с гола след удари покрай вратата. В 82-ата минута Клайнхайслер беше близо до изравнителния гол, но удари лявата греда на Черниаускас. До края на мача ЦСКА удръжа преднината си и постигна ценен успех преди реванша, без допуснат гол на собствен терен.