ЦСКА изпусна Лудогорец в Разград

У нас
22:24 - 11 Август 2019
8966

ЦСКА и Лудогорец не успяха да се победят и завършиха 0:0 в дербито на 5-и кръг, играно на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Червените могат да съжаляват, че изпуснаха победата над шампиона на България, тъй като в последната минута Тиаго пропусна да вкара от чиста позиция. Равенството бе заслужено и то бе достатъчно Лудогорец да излезе на първо място в Първа лига с 11 т. ЦСКА има 8 точки.

Мачът започна вихрено, още в 5-а минута Соу остана само срещу Терзиев при контраатака на „червените“, но топката му бе отнета. Последва мълниеносна атака на Лудогорец, завършила с пас на Жоржиньо към Битон, който  стреля от 10 метра в аут

В следващите минути двата тима си размениха по няколко изстрела, но те не затрудниха вратарите Илиев и Черниаускас.

В 23-ата минута Али Соу елегантно изведе Евандро вдясно от вратаря, но бразилецът стреля слабо от изгодна позиция. По-голямата беда обаче бе, че при удара получи някакво разтежение и излезе за минути от терена, преди да се върне накуцвайки. В последната минута на първото полувреме ЦСКА бе тежко порязан от съдията Драгомир Драганов.

Съдията Драганов замалко да осере дербито Лудогорец - ЦСКА в 45-ата минута. Снимка: Спортал

Реферът не свири очеизваждащ груб фаул в гръб на Чибота срещу Жеферсон на границата на наказателното поле. От съдийската грешка се възползваха домакините, които организираха атака, спряна от Тиаго с тактически фаул. Той получи жълт картон, а несправедливото развитие на ситуацията извади извън релси треньорската скамейка на ЦСКА, футболистите и гласовитите около 1 500 запалянковци на ЦСКА. Те дълго скандираха сексуалната ориентация на рефера.

След почивката ЦСКА започна по-активно, в 47-а минута перфектна комбинация Евандро-Соу-Евандро изведе бразилецът сам срещу вратата на Лудогорец, но вратарят Пламен Илиев действа разумно, излезе напред и изби топката секунди преди тя да достигне до „кариоката“.

Макар отново да не вкара гол, Али Соу направи отличен мач за ЦСКА. Снимка: Спортал

В 53-та минута Чибота нахлу в наказателното поле на ЦСКА след пас на Кешеру, но силния му удар мина над вратата. Две минути по-късно пак Марис Чибота се озова сам срещу Черняускас при мълниеносна контра на Лудогорец, но вратаря на ЦСКА се хвърли с краката напред и извади топката в корнер.

В 57-а минута игралия отлично в този мач Али Соу изстреля мощен плътен удар от около 20 метра, но Пламен Илиев се разтегна и изби влизащата в левия ъгъл на вратата му топка. В следващите минути Лудогорец изпусна две изгодни ситуации. При смяната на Марис Чибота в 68-а минута пък футболистът изрази грубо недоволството си срещу треньора Стойчо Стоев при смяната си - очевидно в Лудогорец не могат да дисциплинират скъпоплатените си чуждестранни звезди. Съвсем наскоро и Марселиньо се разбунтува срещу треньора си и бе изваден от състава.

Феновете на ЦСКА отново надвикаха 5-хилядната домакинска публика в Разград

В 75-а минута неотсъдена засада остави Кешеру вдясно от вратаря Черняускас, но топката бе избита в корнер от Петър Занев. В 84-та минута Бидон от фаул стреля над вратата на ЦСКА. В 85-а минута Лудогорец претендира за дузпа, след като Албентоса вдигна високо крака си, за да изчисти топката от Кешеру, но реферът Драганов подмина претенциите на домакините. Минута преди края резервата Фабрини подаде на Тиаго, който стреля опасно сам срещу вратаря, но Пламен Илиев спаси сигурен гол.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 0:0

Лудогорец: Илиев, Недялков, Сисиньо, Терзиев, Битон, Швиерчок, Анисе, Чибота (68-Вандерсон), Жоржиньо, Икоко, Баджи.Треньор: Стойчо Стоев

ЦСКА: Черниаускас, Жеферсон, Занев, Малинов (73- Фабрини), Бикел, Евандро (63-Соломоно Табор), Турицов, Тиаго Родригес, Соу (88-Антъни Уот), Томаш, Албентоса. Треньор: Люпко Петрович

Жълти картони: Кешеру, Вандерсон (Лудогорец), Тиаго, Фабрини (ЦСКА)