ЦСКА не успя срещу отбора на Чорбаджийски

Двата тима завършиха 0:0 в контрола, играна в Турция

16:58 - 13 Януари 2021
1784

ЦСКА и полският Стал Миелец не излъчиха победител в контролата помежду си, играна в Алания. За „червените“ това бе втора проверка на турска земя, след като преди няколко дни футболистите на Акрапович победиха с 4:0 дублиращия отбор на Анталияспор.

ЦСКА започна с един състав, а през втората част Бруно Акрапович пусна нови футболисти на терена. Густаво Бусато, Петър Занев, Валентин Антов, Юрген Матей, Тибо Вион, Брадли Мазику, Юнус Санкаре, Жеферсон Телес, Амос Юга, Радослав Живков и Георги Йомов стартираха двубоя.

За второто полувреме Бруно Акрапович пусна нови футболисти на терена. Али Соу пък взе капитанската лента на "червените". На вратата застана Димитър Евтимов, а пред него действаха Иван Турицов, Пламен Гълъбов и Александър Бучков. Греъм Кери също влезе през втората част, а Амос Юга бе оставен на терена. В средата играха Адалберто Пеняранда и Тиаго. Зад Али Соу и Ахмед Ахмедов бе Тонислав Йорданов. След десет минути игра от второто полувреме Амос Юга отстъпи мястото си на Мартин Смоленски.

В първите минути на срещата нито един от двата тима не успя да застраши вратата на съперника с по-опасна атака. В 15-ата минута Петър Занев отправи изстрел към вратата на Стал, но Примел без проблем улови топката. Четири минути по-късно стражът на поляците трябваше отново да се намесва след удар от близо на Юнус Санкаре.

В 28-ата минута топката се озова в мрежата на Густаво Бусато, но попадение не бе зачетено заради нарушение.

През втората част Бруно Акрапович пусна нови футболисти на терена. На вратата застана Димитър Евтимов, а пред него ще действат Иван Турицов, Пламен Гълъбов и Александър Бучков. Греъм Кер също влиза през втората част, а Амос Юга е оставен на терена. В средата ще играят Адалберто Пеняранда и Тиаго. Зад Али Соу и Ахмед Ахмедов е Тонислав Йорданов. След десет минути игра от второто полувреме Амос Юга отстъпи мястото си на Мартин Смоленски. Али Соу пък взе капитанската лента на "червените".

Пет минути след началото на втората част Алекс Колев опита да прехвърли технично Евтимов, но ударът му излезе в аут. В 56-ата минута опасно центриране по земя отляво за малко не завърши с автогол при опит топката да не попадне в Ахмедов. В 79-ата минута Евтимов не се затрудни да хване топката след изстрел на футболист на Стал. Минута по-късно Май стреля много опасно, но покрай левия страничен стълб.

В 84-ата минута Греъм Кери центрира в наказателното поле, но Ахмед Ахмедов бе изправен преди да успее да играе с топката.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 10. Радослав Живков, 30. Георги Йомов

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 19. Иван Турицов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 22. Али Соу, 20. Тиаго Родригес