"Червените" изпревариха съименниците си от 1948

Футбол
19:16 - 23 Октомври 2022
4311

ЦСКА успя бързичко да си върне върха в родната efbet Лига след категорична победа с 4:0 над Ботев Враца на стадион „Христо Ботев“ в северозападния град.

„Червените“ откриха след едва шест минути, когато точен бе Марселино Кареасо. Малко по-късно Лазар Туфегджич удари греда за гостите, но още само няколко минути трябваха на сърбина, за да вкара първия си гол в първенството.

Десетина минути преди изтичането на редовното време Станислав Шопов вкара страхотен гол за 3:0, намирайки горния ляв ъгъл на Краси Костов с удар от дистанция. В първата минута на добавеното време друга резерва – Браян Морено, вкара четвърти гол за командата на Саша Илич.

С победата ЦСКА събра 34 точки - с три повече от втория ЦСКА 1948. Шампионът Лудогорец, който играе в моментасрещу Ботев Пловдив, е с 29 пункта и два мача по-малко от тима от Борисовата градина.

Снимка: LAP.bg