ЦСКА попиля Стурска слава в контрола

Тимът на Бруно Акрапович записа нова суха мрежа в проверките

17:03 - 25 Януари 2021
1666

ЦСКА постигна победа с 4:0 срещу Струмска слава в четвъртия си приятелски мач от началото на 2021 година. Червените вече имат три успеха и едно равенство, а все още не са допускали и гол от началото на контролите.

Головете за ЦСКА реализира Юнус Санкаре и Валентин Антов през първото полувреме и Енрике Рафаел и Ахмед Ахмедов през второто. Около половин час игрово време през втората част получи каращият проби ганаец Иса Худа.

Двубоят изгледа и спортният директор на "червените" Алан Пардю. Следващата контрола на ЦСКА е в петък от 13:30 часа срещу Пирин.

ЦСКА бе по-активният отбор в първите минути на двубоя. "Червените" опитаха няколко пробива по десния фланг, главно чрез Тибо Вион. Тимът на Бруно Акрапович обаче не създаде чисто голово положение. Единствено удар на Юнус Санкаре в първите минути вещаеше някаква опасност за вратаря на Струмска слава Драгомир Петков, но топката излезе в аут.

Жеферсон Телес открадна една топка в центъра на терена в 12-ата минута и излизаше на добра стрелкова позиция. Антон Тунгаров от гостите опита да му вземе фланелката и съдията му даде жълт картон. След прекия свободен удар Йомов стреля, но вратаря спаси.

В 12-ата минута ЦСКА поведе с 1:0. Попадението реализира Юнус Санкаре. Брадли Мазику разигра с Али Соу и центрира отлично, където халфът на "червените" Санкаре вкара на празна врата с глава.

В следващите минути прехвъкнаха искри между играчи на двата отбора. След единоборство между двамата Петър Занев изрита без топка Борислав Николов. Двамата получиха жълти картони.

В 21-ата минута ЦСКА поведе с 2:0. Тибо Вион центрира много добре от ъглов удар. Валентин Антов се отскубна от защитата на Струмска слава и оставен непокрит вкара с глава.

В 30-ата минута Тиаго Родригес бе изведен сам срещу вратаря на тима от Радомир. Португалецът пробва да стреля технично под плонжа на стража, но топката рикошира от него и излезе в корнер.

След второто попадение ЦСКА намали темпото на игра. "Червените" отново огромно превъзходство в притежанието на топката, но не създават чисти голови положения.

В последната минута от първата част Брадли Мазику опита остро центриране по левия фланг на атаката на ЦСКА. Вратарят на Струмска слава обаче с вещина изби.

Георги Йомов пропусна отличен шанс да реализира малко след почивката. Крилото бе изведено сам срещу вратаря на Струмска слава, но не уцели вратата. В следващите минути Йомов продължи да бъде доста активен и създаден още няколко положения, но "червените" не се възползваха.

След 65-ата минута в игра се появи каращия проби ганаец Иса Худа.

В 72-ата минута "червените" поведоха с 3:0. Точен бе Енрике Рафаел. Ахмедов изведе Джером Синклер по десния фланг, който центрира моментално. Там Рафаел изпревари защитник на тима от Радомир и вкара хубав гол за 3:0.

Няколко минути след това Греъм Кери стреля много мощно отдалеч, но вратаря на гостите изби ефектно с една ръка в ъглов удар.

В 87-ата минута Адалберто Пеняранда направи отличен пробив до десния фланг на атаката на ЦСКА. Той навлезе в наказателното поле и намери Ахмед Ахмедов, който изпревари защитник на Струмска слава и на празна врата реализира четвъртия гол.

ЦСКА - Струмска слава 4:0

Голмайстори: 1:0 Юнус Санкаре 13'; 2:0 Валентин Анов 21'; 3:0 Енрике Рафаел 72'; 4:0 Ахмед Ахмедов 87'

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (60' - 25. Димитър Евтимов), 11. Петър Занев-К (46' - 8. Греъм Кери), 2. Юрген Матей (66' - 24. Джером Синклер), 3. Жеферсон Телес (60' - 21. Амос Юга), 26. Валентин Антов (66' - 28. Пламен Гълъбов), 18. Брадли Мазику (66' - 7. Енрике Рафаел), 20. Tиаго Родригез (66' - 23. Ахмед Ахмедов), 15. Тибо Вион (66' - 4. Иса Худа), 13. Юнус Санкаре (60' - 9. Адалберто Пеняранда), 22. Али Соу (66' - 17. Toнислав Йорданов), 10. Георги Йомов (66' - 19. Иван Турицов)

Резерви: 30. Радослав Живков

Треньор: Бруно Акрапович