ЦСКА размаза Лудогорец с 4:1

У нас
21:53 - 12 Май 2021
5827

Отборът на ЦСКА постигна изключително ценна победа в борбата си за второто място. За първи път в своята история „червените” победиха 10-кратния шампион на България Лудогорец в мач за първенство от efbet Лига на своя стадион – „Българска армия” – 4:1. Няколко дни, след като „орлите” бяха коронясани с десетата си поредна титла, разградчани преклониха глава и пред столичния тим, който изигра много силен мач под проливния дъжд в столицата.

Централният бранител Юрген Матей даде тон за успеха на ЦСКА с попадение в четвъртата минута, а в 54-ата Бисмарк Чарлс удвои актива на своите. След точно час игра Сисиньо завърши страхотен пас от Кирил Десподов, намалявайки пасива на „зелените”, но в 62-ата другият бранител на ЦСКА – Мено Кох беше оставен непокрит в наказателното поле на Лудогорец и с глава отблизо матира Кристиан Кахлина. В шестата минута от добавеното време Жорди Кайседо реализира от дузпа и оформи крайното 4:1 за „червените”.

Успехът прати ЦСКА на второто място във временното класиране, като тимът вече е с 53 точки, една пред Локомотив Пловдив (52), ала „смърфовете” са с мач по-малко спрямо столичани. Лудогорец остава комфортно на върха, без да има шанс да бъде свален оттам и е с 64 точки.

ЦСКА 4:1 ЛУДОГОРЕЦ

1:0 Юрген Матей (4)

2:0 Бисмарк Чарлс (54)

2:1 Сисиньо (60)

3:1 Мено Кох (62)

4:1 Жорди Кайседо (90+6-дузпа)

Рефер: Георги Кабаков (Пловдив)

Стадион: "Българска армия" (София)

Стартови състави:

ЦСКА: 1 Густаво Бусато - 2 Юрген Матей 4 Мено Кох 5 Федерико Варела 8 Греъм Кери 15 Тибо Вион 17 Бисмарк Чарлс 19 Иван Турицов 20 Тиаго Родригес - 21 Амос Юга 24 Джером Синклер

Резерви: 25 Димитър Евтимов -  7 Енрике Рафаел 10 Георги Йомов 18 Брадли Мазику 27 Мартин Смоленски 28 Пламен Гълъбов 30 Жорди Кайседо

Треньор: Любослав Пенев

Лудогорец: 1 Кристиан Кахлина - 4 Сисиньо 5 Георги Терзиев 11 Кирил Десподов 18 Светослав Дяков /к/ 24 Оливие Вердон 25 Стефан Баджи 28 Клаудиу Кешеру 32 Жосуе Са (46' - 19 Пиерос Сотириу) 37 Бернард Текпетей 64 Доминик Янков

Резерви: 23 Пламен Илиев - 7 Алекс Сантана 12 Анисе Абел 13 Мавис Чибота  30 Козмин Моци 74 Хюсеин Кельовлуев