ЦСКА триумфира в Разград и продължава битката за купата

Рубен Пинто вкара победния гол за "червените", Лудогорец удари греда в края

У нас
20:46 - 03 Април 2019
2811

ЦСКА надви Лудогорец с 1:0 насред Разград и се класира за полуфиналите на Купата на България. Голът за победата вкара Рубен Пинто през първото полувреме с удар от около 25 метра. Двата отбора се хвърлиха в люта битка, с доста нерви и цели 12 жълти картона от съдията Николай Йорданов. Все пак "червените" показаха по-добра игра в по-голямата част от мача и накрая с доза късмет, след като Вандерсон удари греда, продължават битката за трофея.

В началните минути играта бе по-предпазлива, с малко интересни моменти пред двете врати. Опасностите се изчерпваха с два-три далечни удара, които не намериха целта. И двата отбора обаче имаха претенции за дузпа, които бяха подминати от рефера Йорданов.

Така дойде 30-ата минута, когато избита топка попадна в Рубен Пинто, който фронтално стреля от 25 метра и изненада вратаря Ренан - 0:1. Вина за попадението носи защитникът на Лудогорец Козмин Моци, който можеше да отклони топката, но се наведе и тя опъна мрежата на разградчани.

През второто полувреме играта загрубя още повече и картоните следваха един след друг. Али Соу от ЦСКА тормозеше защитата на домакините, но изпусна добра възможност за гол. Пинто пък можеше да вкара втори гол, този път от свободен удар, но топката профуча опасно покрай вратата. Лудогорец ще има шанс за реванш през уикенда, когато отново приема ЦСКА, но в мач за първенството.

В 86-ата минута ЦСКА можеше да убие интригата, след като Манолев подари топката на Евандро, който отляво сам срещу вратаря стреля покрай далечната греда. В 90-ата минута Лудогорец бе на косъм да изравни и да прати мача в продължения, но Вандерсон удари греда и така червените си тръгнаха с победата от Разград.

Лудогорец - ЦСКА 0:1

0:1 Рубен Пинто 30

Лудогорец: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 21. Григоре, 11. Манолев, 12. Анисе (Дяков 64), 44. Горалски, 92. Лукоки (Попа 74), 84. Марселиньо (Юсеин 69), 88. Вандерсон, 28. Кешерю
Треньор: Стойчо Стоев

ЦСКА: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 5. Бодуров, 24. Томаш, 16. Бикел, 6. Пинто (Антов 83), 15. Малинов, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго, 17. Енрике (Евандро 80), 22. Соу
Треньор: Любослав Пенев

Стадион: "Лудогорец арена"
Съдия: Николай Йорданов

Жълти картони: Моци, Сисиньо, Манолев, Горалски, Григоре (Лудогорец); Бикел, Пинто, Малинов, Томас, Соу, Евандро, Черниаускас (ЦСКА)