Цветомир Петров се извини от името на ПП на демократичната общност
Бързо се активираха и прокуратурата, и следствието, факт е, че има записи и задържани

В последните дни се случи нещо, което не се е случвало в България и това не са записите и съмненията за корупция, а един пример, който вчера Кирил Петков даде как се носи политическа отговорност и това само при съмнения за корупция на ниво зам.-кмет и районен кмет. Благодаря на Кирил Петков за примера, който даде. Факт е, че има записи и има задържани. Доста бързо се активираха и прокуратурата, и следствието. Ние сме длъжни да понесем нашата отговорност. Това заяви председателят на СОС Цветомир Петров, който е от ПП.
Той обясни, че не "сме получавали сигнали от двамата районни кметове, че има проблеми и са били притискани и че са били канени да влизат в корупционни схеми. Никога на мен не са ми сигнализирали".
Относно партията Петров каза, че в неделя ПП има национален съвет, на който ще се обсъжда как да продължат като партия и в какъв формат, кога ще бъде общото им събрание.
"Ние сме тук да представляваме демократичната общност. От името на ПП се извинявам, че сме поставени всички в такава ситуация", заяви Петров.
"Решението но Кирил Петков е разумно и отговорно. От ДБ сме казвали, че сме абсолютно непримирими към всяка проява на корупцията. Настояваме да има пълно разследване, но не само за този случай, но и за други случаи, прикривани от прокуратурата", каза председателят на групата на ПП-ДБ Бойко Димитров.