Дънди с първа победа в "Капките"

Журито влезе в спор кой от звездните участници се е справил най-добре на сцената на шоуто за имитации

Нещо за четене
11:20 - 17 Март 2026
994
Дънди с първа победа в "Капките"

Рок легенди, поп диви, класически изпълнения и знаменити български певци очароваха зрителите по време на петия лайв на “Като две капки вода”. Журито в състав Хилда Казасян, Веселин Маринов, Азис и Димитър Ковачев - Фънки влезе в спор кой от звездните участници се е справил най-добре на сцената на любимото шоу за имитации. 

До първата си победа в Сезона-Слънце достигна Даниел Пеев - Дънди. Неговото превъплъщение в образа на Бони Тейлър събра най-много точки след гласуването на зрителите в приложението Нова плей, оценките на журито, менторите и вота на останали участници. Той направи подобаващо откриване на вечерта с една от вечните рок балади “Total Eclipse of the Heart”. “Изключително начало. Невероятна прилика. Както гласова, така и на външен вид”, коментира Азис след изпълнението на песента “Total Eclipse of the Heart”. 

Пред сериозно предизвикателство се изправи Иво Димчев, който се превъплъти в световната оперна звезда Елина Гаринча и изпълни една от най-великите арии - “L'amour est un oiseau rebelle” из операта “Кармен”.  Пламена представи първия двоен образ в Сезона-Слънце и се превърна в ДесиСлава и Азис, а първите похвали получи лично от тях. Виктор слезе от асансьора като незабравимата рок звезда Фреди Меркюри и показа, че трудно може да бъде спрян с “Don’t Stop Me Now”. 

Бутонът на късмета отреди и Емилия да влезе в двоен образ. Тя представи хита “Цяла нощ” като Лора Караджова и 100 Кила, а първите положителни отзиви получи от оригиналната изпълнителка. Борис обу високите токчета на порасналата звезда на “Дисни" - Майли Сайръс и изненада всички с “Midnight Sky”. Весела Бабинова се появи под прожекторите като поп иконата Риана с една от най-известните ѝ песни - “Umbrella”. Алекс Раева имаше честта да имитира друг участник и то не кого да е, а водача във временното класиране - Иво Димчев. Финалът на вечерта постави Симона, която пренесе всички на Бродуей с мюзикъла “Котките”. Тя бе в костюма на котката Гризелина, изиграна от Елейн Пейдж, и възхити всички.