Брат му – Боян, заслужи второто място в категория до 56 кг

Бокс
19:47 - 17 Март 2019
2182

Даниел Асенов - Тасъна спечели за шести път злато в бокс. Българинът победи на финала в категория до 52 килограма на Европейското първенството за мъже и жени до 22 години във Владикавказ.

Боецът ни срази категорично с 5-0 англичанина Киърън Макдоналд. Мачът мина изцяло под диктовката на Даниел Асенов. Още в самото начало той вкара боя в близка дистанция, като по този начин елиминира ръстовото предимство на съперника си.

Тайсъна избягваше ударите на англичанина и нанасяше силни крошета в тялото му. Така в края съдиите бяха единодушни и дадоха титлата на нашия боксьор.

Братът на Даниел Асенов - Боян, спечели сребърния медал в категория до 56 килограма, На финала той загуби от представителя на домакините Сергей Ярулин.