Дания изпусна Англия

Нов безличен мач на островитяните завърши 1:1

20:57 - 20 Юни 2024
3861

Дания и Англия завършиха 1:1 на „Дойче Банк Парк“ във Франкфурт в двубой от втория кръг в група C на Европейското първенство.

Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия генерален секретар на УЕФА Герхард Айгнер, който почина на 80-годишна възраст на 20 юни.

"Трите лъва" поведоха още в 18-ата минута чрез Хари Кейн, който отбеляза първото си попадение на шампионата.

Дания обаче изравни след гол-шедьовър на Мортен Хюлманд в 34-ата минута. „Червения динамит“ пропусна да се възползва от безобразната игра на англичаните през второто полувреме и така двата тима заработиха по точка за своя актив.

Англия остава лидер в групата с актив от 4 точки, докато Дания е на 3-то място с 2 точки, колкото има и вторият Словения. Така интригата в група C ще остане заплетена до последните мачове на двубоите от груповата фаза на турнира.