Дания навакса три гола пасив в Базел

Италия разби Лихтенщайн в паметна вечер за Фабио Куалярела

00:12 - 27 Март 2019 (обновена)
1397

Националният отбор на Дания напомни за най-добрите си години, след като написа една от хубавите страници във футболната си история. Червения динамит изригна мощно насред Базел, след като успя да стигне до 3:3 срещу Швейцария, наваксвайки три гола пасив.

В евроквалификация от група D за надпреварата на Стария континент през 2020 година двата тима завършиха 3:3, като кръстоносците, които бяха домакини на срещата на "Санкт Якоб парк", поведоха чрез попадения на Арлинд Айети (19`), Гранит Джака (66`) и Бреел Емболо (76`) хвърлиха екстаз феновете на Швейцария.

Началото на невъзможното беше поставено в 84-та минута - тогава Мартин Йоргенсен намали, а след още четири минути Кристиан Гиткяер направи 2:3. Крайното 3:3 оформи Хенрик Далсгор в продължението на редовното време.

По този начин Швейцария изпусна да оглави класирането в група D, където Ирландия води с 6 точки след успеха си с 1:0 над Грузия.

Швейцарците са втори с 4 пункта, а за Дания точката беше първа в актива. Гибралтар и Грузия са съответно 4-ти и 5-ти без спечелена точка.

В друг мач от евровечерта Италия не остави съмнения в класата си и разпердушини буквално гостуващия Лихтенщайн с 6:0 в двубой от група J по пътя към класиране за ЕВРО 2020.

На стадио "Енио Тардини", където преди години игра и Христо Стоичков с екипа на Парма, в герой за адзурите се превърна Фабио Куалярела.

Нападателят на Сампдория, който се разписа за 3:0 в 35-та минута, стана най-възрастният голмайстор в историята на Италия. Той отбеляза още едно попадение в мача, а останалите бяха дело на Стефано Сенси, Марко Верати, Мойс Кийн и Леонардо Паволети.

В друг мач от групата Гърция стигна до равенство – 2:2, при гостуването си на Босна и Херцеговина, като европейският шампион от 2004 година навакса изоставането си от два гола преди почивката.