Дара Екимова, Нели Петкова, Виктор Калев и Биг Бенда с концерти в първата седмица на "Коледа в Пловдив"

Събитието ще превърне централната част на града в сияйна коледна приказка

Нещо за четене
13:17 - 01 Декември 2025
632
Дара Екимова, Нели Петкова, Виктор Калев и Биг Бенда с концерти в първата седмица на "Коледа в Пловдив"

Пловдив поставя началото на първото издание на "Коледа в Пловдив" - ново мащабно и вдъхновяващо празнично събитие, което в периода от 28 ноември до 4 януари ще превърне централната част на града в сияйна коледна приказка с концерти, атракции, базар и впечатляващи преживявания за всички поколения.

Празничното начало ще бъде дадено на 1 декември, когато веднага след запалването на светлините на градската елха ще започне програмата на сцената пред Пощата на площад "Централен". В 18:15 ч. парад и концерт на Военния духов оркестър на Съвместното командване на специалните операции ще внесат първите тържествени акорди, а в 18:30 ч. официалното откриване с участието на кмета на Пловдив г-н Костадин Димитров и представители на Фондация "Пловдив 2019" ще даде старт на зимните празници в града. На сцената ще се представят някои от най-талантливите млади артисти, а малко след 19:00 ч. публиката ще забавлява музикалния идол Дара Екимова.

Първата седмица на "Коледа в Пловдив" обещава силно начало с едни от най-обичаните български изпълнители. На 7 декември от 18:00 ч. за първи път в Пловдив невероятната Нели Петкова и Биг Бенд Пловдив ще представят съвместен коледен концерт със специалното участие на обичания актьор Виктор Калев. Малко преди тяхното представяне публиката ще се наслади на "Тайното шоу на..." - впечатляващ спектакъл-изненада с артисти, които остават в тайна до появата им на събитието.

Сред водещите музикални акценти през декември са концертите на рок легендите "Сигнал" (13 декември), на Роби (20 декември), както и съвместната изява на музикалните сензации Филип Донков и Александър Колев (27 декември). Празничните концерти ще продължат всеки петък, събота и неделя до 4 януари.

Коледната атмосфера в Пловдив ще бъде обогатена от впечатляващи тематични атракции - Асансьорът на Дядо Коледа, Каруселът - Коледна елха, творческата работилница "Гуш" и Пощата на Дядо Коледа, както и уютни коледни къщички, предлагащи характерни сезонни вкусове, топли напитки и ароматно греяно вино.

През целия период ще се провеждат и театрални и балетни представления, творчески занимания, прояви на коледари и кукери и демонстрации на български и европейски празнични обичаи.

С първото си издание "Коледа в Пловдив" цели да се утвърди като нов отличителен акцент в празничния календар на града - събитие, което обединява светлини, традиции, изкуство и музика в едно незабравимо зимно преживяване.