Давидович-Фокина разчисти пътя на Алкарас

11:29 - 11 Август 2023
1490

Алехандро Давидович Фокина победи със 7:6, 4:6 и 7:6 Каспер Рууд, в мач от третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Торонто (Канада).

Испанецът спечели трудно първата част, а след това двубоят беше прекъснат за повече от 90 минути заради дъжд.

Поставеният под номер 3 в схемата норвежец беше на две точки от успеха в срещата, след като поведе с 5:3 и 30:0 в третия сет, но в крайна сметка загуби след още един тайбрек след над три часа на корта.

Давидович Фокина записа 58 печеливши удара и игра агресивно в последните етапи на третата част, класирайки се за четвърти път на четвъртфиналите на турнир от сериите "Мастърс 1000".

Заемащият 37-ма позиция в класацията на АТП испанец ще се изправи срещу Макензи Макдоналд в следващия кръг на турнира.

Представителят на САЩ победи с 6:3, 6:3 канадеца Милош Раонич за 71 минути.

28-годишният Макдоналд ще играе за дебютен път в кариерата си на четвъртфинал в турнир от сериите "Мастърс 1000".

Лидерът в световната ранглиста Карлос Алкарас също продължава напред.

Испанецът отстрани трудно Хуберт Хуркач с 3:6, 7:6 и 7:6.

В първия сет полякът проби още първото подаване на Алкарас, къето се оказа решаващо за успеха му.

Във втория и двамата загубиха първите си подавания, за да стигнат до тайбрек, спечелен от испанеца със 7:2.

В решаващата трета част и двамата допуснаха доста грешки и отново се стигна до тайбрек, където Алкарас отново победи, но този път със 7:3.