Денков призна, че "Промяната" е допуснала кадрови грешки, но пък се очистила

Нямаме основание да очакваме Благомир Коцев да е въвлечен в корупционна схема, заяви експремиерът

Новини
22:25 - 08 Юли 2025
1756
Денков призна, че "Промяната" е допуснала кадрови грешки, но пък се очистила

Парламентарната група на "Продължаваме Промяната - Демократична България" застава твърдо зад кмета на Варна Благомир Коцев. Това заяви съпредседателят на групата Николай Денков пред БНТ по повод информацията за действия на разследващите органи срещу варненския градоначалник.

„Нямаме никакви основания да очакваме Благомир Коцев да е въвлечен в някаква корупционна схема. Той има нашата пълна подкрепа“, категоричен беше Денков.

Според него, действията на антикорупционната комисия и прокуратурата са избирателни. „Ясно е вече, че те се задействат само и единствено за политически противници, а не атакуват никой друг от многобройните случаи, в които ставаше дума за милиардни съмнителни сделки“, допълни той.

Денков коментира и вътрешните сътресения в "Продължаваме Промяната", породени от скандали в Столична община.

Той призна, че партията е допуснала кадрови грешки, които са довели до настоящата ситуация.

„Това, което видяхме, показа, че тече един процес, макар и болезнен, на очистване на партията от хора, дошли заради кариеризъм“, каза той и посочи оставката на Кирил Петков като лидер на ПП като морален и политически акт в тази посока. Денков увери, че формацията ще бъде абсолютно непримирима към всякакви опити за обвързване с корупционни схеми.

По отношение на предстоящия вот на недоверие заради екологичната политика, Николай Денков не изключи ПП-ДБ да го подкрепи. Той обясни, че досега са се въздържали от подобни действия, за да не застрашат процеса по приемане на България в еврозоната.

„Сутринта финансовият министър, и Борисов сега следобед, казаха, че вече е необратимо. Затова на следващия вот на недоверие е доста възможно да го подкрепим“, заяви Денков.

Той поздрави българите за влизането в еврозоната, като го определи като едно от най-мощните средства за бъдещото забогатяване на страната. „До днес еврото беше цел. От утре то става средство, с което да се живее по-добре в България“, заключи съпредседателят на ПГ на ПП-ДБ.