Десподов и ПАОК с епичен обрат в Шотландия

11:20 - 27 Октомври 2023
1855

Националът Кирил Десподов се разписа при победата на гръцкия ПАОК като гост на шотландския Абърдийн с 3:2 в среща от третия кръг в група G на турнира Лига на конференциите.

С третия си пореден успех отборът от Солун събра 9 точки и води в класирането, докато Абърдийн допусна втора загуба от трите си мача до момента и е трети с една точка, колкото има и четвъртият ХИК. Втори в подреждането към момента е Айнтрахт (Франкфурт) с 6 точки.

Десподов влезе от резервната скамейка в 73-ата минута на мача и секунди по-късно намали за 1:2. Домакините бяха повели с 2:0 след попадения на Боян Миовски в 50-ата и Данте Полвара в 58-ата минута. При контраатака за ПАОК Янис Константелиас асистира за гола на българина, който не се затрудни да отбележи в опразнената врата на Абърдийн.

Виейриня в 84-ата и Щефан Шваб от дузпа в шестата минута на добавеното време оформиха крайното 3:2 за гостите от Солун.

В другия мач от групата германският Айнтрахт се наложи у дома над финландския ХИК Хелзинки с 6:0.