Десподов с асистенция при победа на ПАОК

Гърците удариха палача на Левски

11:04 - 06 Октомври 2023
1691

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов отново се превърна във важната фигура за новия си отбор ПАОК (Солун). Той се появи на терена в 77-ата минута на мястото на бразилеца Тайсон и изработи победния гол за крайното 2:1 над гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) в група G на турнира Лига на конференциите.

Така с две победи от два мача гърците оглавиха класирането, а след тях с 3 точки са днешните им съперници. По една имат Абърдийн (Шотландия) и финландския ХИК (Хелзинки), които завършиха 1:1 по между си днес.

Андрия Живкович откри резултата за ПАОК в 28-ата минута след точно изпълнение на свободен удар. Гостите изравниха в 68-ата след като младия централен бранител Константинос Кулериакис подари топката на Омар Мармуш и египетският нападател се разписа.

Но във 2-ата минута на добавеното време същият Кулериакис се реваншира, като вкара за 2:1, след като получи топката от фаул от Кирил Десподов, който центрира остро от ляво.